Wklejanie prętów zbrojeniowych
Bezpieczne połączenia
Wklejanie prętów zbrojeniowych

Solidne konstrukcje zgodne z teorią montażu kotew chemicznych oraz wklejania prętów zbrojeniowych

Podczas projektowania kotwienia chemicznego prętów zbrojeniowych zamontowanych po obciążeniu rozciągającym należy rozważyć dwie metody projektowania: projektowanie zgodnie z teorią kotew lub teorią prętów zbrojeniowych. W przypadku projektowania zgodnie z teorią kotew obciążenia w prętach zbrojeniowych są przenoszone na beton i zależą od wytrzymałości betonu na rozciąganie. Jeśli jednak projekt jest zgodny z teorią prętów zbrojeniowych, wówczas obciążenia w prętach zbrojeniowych są przenoszone na istniejące zbrojenie za pomocą rozpórek ściskanych. W tym przypadku projekt jest przeprowadzany podobnie jak w przypadku prętów zbrojeniowych wylewanych. W przypadku tej metody obliczenia są zgodne z Eurokodem 2 (EC 2). Modele projektowe i przepisy budowlane opierają się na założeniu, że przenoszenie obciążeń na konstrukcję nośną jest zgodne z przepisami dotyczącymi żelbetu. Należy również przestrzegać wszelkich dodatkowych przepisów krajowych.

Nowy Raport Techniczny EOTA TR 069 „Metoda projektowania zakotwień słupowych prętów zbrojeniowych (prętów zbrojeniowych) o ulepszonych właściwościach rozszczepiania wiązań w porównaniu z EN 1992-1-1” umożliwia projektowanie słupowych połączeń żelbetowych odpornych na zginanie na poziomie europejskim, które nie muszą być projektowane jako połączenia zakładkowe. Nowa metoda projektowania TR 069 łączy teorię kotew z teorią prętów zbrojeniowych i wypełnia lukę w weryfikacji prętów zbrojeniowych montowanych na słupach, która istniała do tej pory.

Maksymalne bezpieczeństwo dla projektów

Nasz system zarządzania jakością jest certyfikowany zgodnie z normą DIN EN ISO 9001. Dzięki systemowi fischer Process System (fPS) stale optymalizujemy nasze procesy i elastycznie dostosowujemy się do wymagań klientów. Nie uznajemy kompromisów w zakresie bezpieczeństwa naszych produktów. Uczestniczymy w pracach wiodących międzynarodowych gremiów normalizacyjnych w sektorze technologii mocowań, wnosząc w ten sposób naszą wiedzę do ich pracy. Nasze produkty charakteryzują się aktualnymi międzynarodowymi aprobatami, certyfikatami technicznymi i ekspertyzami. Oprócz zewnętrznych testów ETA, ICC i odporności ogniowej, produkty są również testowane w naszym własnym laboratorium testowym po każdym etapie produkcji, np. za pomocą testów wyrywania.

Dzięki temu produkty fischer spełniają najwyższe wymagania jakościowe i gwarantują maksymalne bezpieczeństwo projektów.

 

Bezpieczeństwo i niezawodność

REBAR-FIX
Nasz modułowy pakiet oprogramowania „FiXperience” oferuje bezpieczne i niezawodne projektowanie. Dzięki modułowi REBAR-FIX obliczenia połączeń prętów zbrojeniowych po instalacji za pomocą kotew końcowych lub połączeń zakładkowych można łatwo wykonać za pomocą wielofunkcyjnego wyboru zawartego w oprogramowaniu.

FiXperience

Klucz do sukcesu

Dokumentacja
fischer dostarcza wszystkie niezbędne dokumenty do przetargów na projekty pod nagłówkiem "Podręcznik materiałów i wykonania". W większości przypadków dokumenty te są akceptowane jako podstawa umowna do realizacji projektu.
Łatwy montaż
Dzięki dopasowanemu systemowi fischer, poinstalacyjne połączenia prętów zbrojeniowych są instalowane wydajnie i bezpiecznie. Wszystkie akcesoria i pomoce montażowe fischer spełniają surowe wymagania aprobat ETA lub ICC i idealnie pasują do określonych komponentów systemu.
Szkolenia
Nasza akademia fischer oferuje szeroki zakres seminariów i szkoleń bezpośrednio w naszej wewnętrznej akademii, online lub stacjonarnie.
Serwis 360°
Z fischer żaden klient nie jest pozostawiony sam sobie. Bez względu na to, jak trudne, wyjątkowe lub niemożliwe może wydawać się zadanie, dzięki naszemu pakietowi usług 360° znajdziesz odpowiednie rozwiązanie dla swoich potrzeb. Zapewniamy pomoc przed, w trakcie i po zakończeniu projektów.

Systemy fischer dla mocnych połączeń prętów zbrojeniowych 

FIS EM Plus: System iniekcyjny FIS EM Plus to wysokowydajna zaprawa do różnych zastosowań w betonie zarysowanym, gdzie korzystne jest wydłużenie żywotności zaprawy.

FIS SB: fischer Superbond System FIS SB jest idealnym rozwiązaniem dla warunków, w których wymagana jest najwyższa wydajność i szybkość postępu prac. 

cd-green-64c8fdbcdb-bdbtn