Systemy montażu paneli fotowoltaicznych na dachach pokrytych dachówką. Umożliwia montaż modułów słonecznych na różnych rodzajach dachów skośnych.
Niezależnie od tego, czy chodzi o budynki mieszkalne, czy komercyjne, katalog produktów fotowoltaicznych oferuje rozwiązania, które pozwalają na bezpieczną i wydajną instalację modułów fotowoltaicznych. Haki, zaciski, szyny, wsporniki, oraz akcesoria systemowe zapewniają komfort i elastyczność w montażu, bez uszczerbku dla konstrukcji dachu.
Odkryj wszystkie systemy montażu paneli słonecznych fischer.
Aluminiowe haki zaprojektowano tak, aby były lekkie i trwałe przy zachowaniu odpowiedniej sztywności. Ich duża nośność pozwala na zwiększenie rozstawu i zmniejszenie liczby wymaganych mocowań. Mocowania zostały zaprojektowane w taki sposób aby zapobiegać uszkodzeniom pokrycia dachu. Zastosowane wysokiej jakości materiałów do produkcji haków, pozwala na wygodny montaż i zapobiega szkodliwemu działaniu warunków atmosferycznych. Uchwyty ze stali nierdzewnej mają za zadanie ułatwić montaż paneli fotowoltaicznych na dachach pochyłych, sprawdzają się w przypadku gdy nie ma konieczności szlifowania dachówek.
Zobacz produktyWkręty dwugwintowe z uszczelkami umożliwiają bezpośrednie mocowanie do dachu, idealnie nadają się do konstrukcji skośnych pokrytych blachodachówką. Montaż polega na przewierceniu pokrycia dachowego i zamontowaniu dwugwintu bezpośrednio do konstrukcji dachu. Montaż profili z łącznikami odbywa się za pośrednictwem specjalnych wsporników. Aby zapewnić odpowiednią hydroizolację, w miejscach wiercenia nakłada się masę uszczelniającą.
SOLARPANEL-FIX to moduł online pakietu FiXperience Suite do projektowania systemów montażowych paneli fotowoltaicznych: wspiera profesjonalistów w projektowaniu podkonstrukcji fotowoltaicznej.
Oprogramowanie umożliwia automatyczne obliczanie oddziaływań obciążeń śniegiem i wiatrem poprzez geolokalizację placu budowy, zgodnie z wymaganiami normy europejskiej EN 1991 (Eurokod 1). Ponadto umożliwia pobranie zestawienia materiałów w celu utworzenia podkonstrukcji, planu instalacji i raportu technicznego. Ten ostatni przedstawia kontrole strukturalne części systemu, zgodnie z normami europejskimi EN 1993 (Eurokod 3), EN 1999 (Eurokod 9) i zgodnie ze specyfikacjami fischer..
Dowiedz się więcej